Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Zdravotní sestřičky

Chodíte někdy k lékaři a všimli jste si, kolik práce tam zastane sestřička? Mnohdy máte dojem, že je mnohem důležitější než doktorka samotná.

Potřebujete si domluvit návštěvu u lékaře? Zavoláte do ordinace a zvedne to kdo jiný než zdravotní sestřička. Najde vám volný termín pro vaši návštěvu a pravděpodobně si vyslechne, co vás trápí. V daný den a hodinu se posadíte do čekárny a sestřička si vás vyzvedne. Většinou má svou místnost ještě před samotnou ordinací lékaře, kde je kartotéka, lůžko a stůl.

ordinace

Pokud jdete jen pro injekci, píchne vám ji sestřička a doktora ani neuvidíte. Pokud jdete k lékaři, sestřička vám možná změří tlak nebo nabere krevní vzorky. Možná ji donesete nějaké vzorky už z domu v lahvičce, i na ty se koukne sestřička. Pak jdete k lékaři, který vás vyšetří. Možná vám jen koukne do krku nebo si poslechne, jak dýcháte a během pár minut vás opět pošle zpět k sestřičce. Do počítače naťuká lékař diagnózu a léky, které máte brát. Sestřička koukne do počítače, vypíše vám nemocenský lístek, vytiskne recepty nebo vám je odešle SMS zprávou, vyplní formuláře pro zaměstnavatele a pro zdravotní pojišťovnu. A to je naštěstí pro sestřičky pryč doba, kdy jste ještě za každou návštěvu museli platit 30Kč a sestřička musela vypisovat příjmové doklady.

ordinace

Zdravotní sestřičky vás často nepustí k doktorovi, protože jsou to ony, kdo vám udělá někde v izolované místnosti antigenní test. Chrání lékaře, ale ona s vámi přijde do styku. Ona musí. Zdravotní sestřička často nedělá jen práci, kterou ji naučili na zdravotnické škole, ale hodila by se ji i ekonomická škola, kde by se naučily účetnictví. Ale tohle už opravdu zvládá jen málo sestřiček, a tak přenechávají účetnictví Praha Jkcredit.cz profesionálům. Pokud telefonujete zdravotní sestřičce a ona vám hned nezvedá telefon, uvědomte si, kolik další práce musí zvládnout a buďte trpěliví. Nemají to jednoduché.

Category Nezařazené