Svěží zeleň za každého počasí

Jaro se blíží a s ním i spoustu barev rostlinek a krásná svěží zeleň, která rozzáří zahrádku i domácnost. Světlo a barvy nabíjí energií a právě proto je skvělé vyplnit interiér rostlinami. Někdy je ale těžké se o ně starat, ať už je to z jakéhokoli důvodu. Jaké je řešení? Jednoduché, stačí zařadit rostliny na místo živých umělý buxus Lepaso. Nejtypičtější umělé rostliny jsou například tulipány a růže, zkrátka řezané rostliny. Ale co třeba takový keřík? Keřík, který lze umístit do zahrádky, na terasu či do domácnosti? Ano, řeč je o buxusu, nebo-li zimostrázu.

Buxus koule

Rostlina, která je schopná za dobrých podmínek vyrůst až do šesti metrů, je ve většině případů u nás v České Republice spíše jako malý keřík, který si s růstem dává opravdu na čas. Typická forma zastřiženého buxusu je symetrická koule, která dodává esteticky pocit čistoty a jednoduchosti. Prakticky je však také velmi přínosný. Díky hustotě jeho spleti větviček perfektně zadržuje prach a hluk, proto je oblíbeným živým plotem domovů, který se ke všemu dá skvěle tvarovat. Dokonce je výborným místem pro hnízdění ptáků. Umělých buxusů je hned řada. Na výběr je kromě klasických buxusových koulí také buxus v květináči či jeho větvičky pro doplnění dekorací.

Živý plot z buxusu

Nejběžnější je koule buxusu o průměru 52 cm, pochopitelně je zelený a zastřižený do symetrického tvaru. Materiálem je umělina, nicméně je obtížné si toho na první pohled povšimnout, protože vypadá opravdu přirozeně. Samostatné větvičky jsou poměrně větvené, pochopitelně zelené a opět z uměliny. Jejich délka je 30 cm, nicméně v případě potřeby kratších větviček je možné si je zastřihnout. Jedna váží 12 gramů, proto je opravdu jednoduché je aranžovat třeba i do vázy spolu s jinými rostlinkami. Nakonec buxus v květináči dosahuje 12 cm. Jedná se o zelenou rostlinku v bílém květináči s celkovou váhou 200 gramů.