Vyklizení nemovitosti může být nad vaše síly

Když na tuto práci nejste zvyklí

Lidé, kteří jsou zvyklí většinu života trávit sedavým zaměstnáním a ve volném čase sice sportují, ale pouze rekreačně, např. provozují turistiku, badminton, cykloturistiku, plavání apod., mohou být nemile překvapeni, jak namáhavé je přenášet těžká břemena v rámci vyklízení bytů či nebytových prostor. Může je to zaskočit natolik, že jejich organismus není na takový nápor připravený a to jim natolik přetíží imunitní systém, že onemocní.

vyklízení sklepa

Tato práce vyžaduje mnohdy značnou fyzickou námahu, a trvá-li po dobu několika hodin, lze ji přirovnat spíše k intenzivnímu tréninku silových sportovců, jimiž jsou např. zápasníci, veslaři či kulturisté.

Úrazy

Ve filmu Kulový blesk je zmínka o tom, že při stěhování může snadno dojít k úrazu, a vyklízení nemovitostí jev podstatě něco velmi podobného. K úrazu může dojít velmi snadno, například podklouznutím na kluzkém povrchu, který je mokrý, namrzlý či pokrytý sněhem, uklouznout lze docela snadno na kobercovém běhounu, o koberec můžete i zakopnout, a všechny tyto pády mohou nastat v okamžiku, kdy přenášíte nějaké těžké břemeno.

nepořádek v domě

K úrazům může dojít i při pádu předmětů na hlavu, na chodidla nebo na záda, což může znamenat i vnitřní orgánová zranění, zlomeniny nohou a páteře, proražení lebky, krvácení do mozku, otřesy mozku atp. Přece jen to není práce u psacího stolu v kanceláři, kde se vám nic podobného přihodit nemůže.

Nemáte potřebnou techniku

K vyklízení nemovitostí je zapotřebí ruční a elektrické nářadí a pochopitelně také vhodné vozidlo s nákladovým prostorem. Pokud nemáte vůz s tažným zařízením, anebo se zdráháte řídit pronajatou dodávku, obraťte se raději na profesionální firmu, která odvoz věcí zajišťuje v rámci pracovní náplně. Nemusíte rovněž řešit odvoz nebezpečného odpadu, jako jsou např. zářivkové trubice, benzín, barvy, chemická čistidla, jedy, kyseliny a louhy atp.