Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Vyklizení nemovitosti může být nad vaše síly

Když na tuto práci nejste zvyklí

Lidé, kteří jsou zvyklí většinu života trávit sedavým zaměstnáním a ve volném čase sice sportují, ale pouze rekreačně, např. provozují turistiku, badminton, cykloturistiku, plavání apod., mohou být nemile překvapeni, jak namáhavé je přenášet těžká břemena v rámci vyklízení bytů či nebytových prostor. Může je to zaskočit natolik, že jejich organismus není na takový nápor připravený a to jim natolik přetíží imunitní systém, že onemocní.

vyklízení sklepa

Tato práce vyžaduje mnohdy značnou fyzickou námahu, a trvá-li po dobu několika hodin, lze ji přirovnat spíše k intenzivnímu tréninku silových sportovců, jimiž jsou např. zápasníci, veslaři či kulturisté.

Úrazy

Ve filmu Kulový blesk je zmínka o tom, že při stěhování může snadno dojít k úrazu, a vyklízení nemovitostí jev podstatě něco velmi podobného. K úrazu může dojít velmi snadno, například podklouznutím na kluzkém povrchu, který je mokrý, namrzlý či pokrytý sněhem, uklouznout lze docela snadno na kobercovém běhounu, o koberec můžete i zakopnout, a všechny tyto pády mohou nastat v okamžiku, kdy přenášíte nějaké těžké břemeno.

nepořádek v domě

K úrazům může dojít i při pádu předmětů na hlavu, na chodidla nebo na záda, což může znamenat i vnitřní orgánová zranění, zlomeniny nohou a páteře, proražení lebky, krvácení do mozku, otřesy mozku atp. Přece jen to není práce u psacího stolu v kanceláři, kde se vám nic podobného přihodit nemůže.

Nemáte potřebnou techniku

K vyklízení nemovitostí je zapotřebí ruční a elektrické nářadí a pochopitelně také vhodné vozidlo s nákladovým prostorem. Pokud nemáte vůz s tažným zařízením, anebo se zdráháte řídit pronajatou dodávku, obraťte se raději na profesionální firmu, která odvoz věcí zajišťuje v rámci pracovní náplně. Nemusíte rovněž řešit odvoz nebezpečného odpadu, jako jsou např. zářivkové trubice, benzín, barvy, chemická čistidla, jedy, kyseliny a louhy atp.