Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Hodinový manžel pomůže i s vrtáním otvorů do betonového panelu

Představte si, že jste se právě přestěhovali svépomocí, a ušetřili jste poměrně značnou částku za stěhovací firmu. To vás jistě musí hřát na srdci, ale nyní nastává okamžik pravdy, který prověří vaše skutečné fyzické schopnosti a zejména šikovnost. Bude zapotřebí nainstalovat v novém bytě garnýže, svítidla, pověsit zrcadla, police na stěnu a některé další, např. dekorativní předměty. Půjde-li o byt v panelovém domě, bude to znamenat vrtat do zdiva příklepovou vrtačkou.

ruční vrtačka

Utavíte vrtačku nebo vrták – někteří kutilové mají doma příklepovou vrtačky nižšího výkonu, než jaký je zapotřebí pro vrtání do betonu. Může se vám stát, že intenzivním vrtáním odtavíte špičku vrtáku se slinutými karbidy, anebo spálíte vinutí cívky elektromotoru vrtačky. Máte-li podezření, že vám něco takového hrozí, nechte tuto práci na hodinovém manželovi z Pardubic, ceník vám prozradí, kolik po vás bude požadovat za jeho výkon.

sada vrtáků

Nezvládnete to fyzicky – vrtání do betonu není totéž, co vrtání do cihel, dřeva a kovu. Vyžaduje to značnou fyzickou sílu a výdrž a ne každý si s tím poradí. Zejména lidé pokročilého věku nebo ženy mohou požádat hodinového manžela o výpomoc v takto extrémně vyhrocených situacích.

Vrtání v obtížné poloze – něco jiného je vrtat otvor ve výšce metr nad zemí přímo ve stoje, a něco jiného je vrtání do betonu deset centimetrů od stropu, kde se pořádně nemůžete zapřít, a kývou se pod vámi štafle. Tam to může dopadnout i tragicky, pokud se pod vámi štafle svezou a vy se zřítíte na zem.

Otvorů je moc – můžete mít i profesionální nářadí a práce vám půjde od ruky, ale pokud bude zapotřebí vyvrtat po stěhování více, než dvacet otvorů do zdi může vás to vyčerpat a pro fyzicky méně zdatné jedince to pak může znamenat oslabení imunity a rozvinutí nějaké nemoci, odchod na nemocenskou a případné problémy v zaměstnání.