Proč se pro různé betonové ploty cena tak liší

Téměř všichni odborníci se shodují na tom, že pokud jde o oplocení, pak to betonové je zdaleka nejlepší. Pokud je kvalitně postaveno, poskytuje zdaleka nejlepší ochranu a je také nejodolnější vůči vlivům počasí, tudíž má i nejdelší životnost. To jsou i důvody, proč si jej vybírá stále větší množství lidí. Ovšem zdaleka ne všechny jsou vytvořeny stejně, a to se odráží i na výsledné částce. Ani pro betonové ploty cena není jednotná, což znamená, že se pohybuje v poměrně velkém rozmezí. To samozřejmě není dáno jen tím, jakého zisku chtějí jednotliví obchodníci dosáhnout. Ve hře jsou i další faktory.

hladký betonový plot

Tím prvním je použitý materiál. Písek, cement, ale i další potřebné součásti mají také značně variabilní cenu, určovanou především kvalitou. Obvykle zde platí přímá úměra, kdy čím lepší onen materiál je, tím více za něj zaplatíme. To pak zvyšuje či snižuje výslednou částku plotu samotného. Sem je potřeba započítat také dopravu. Její cena záleží hlavně na tom, jak daleko je potřeba ony věci dopravit. Pokud si tedy necháte plot postavit firmou sídlící na druhém konci republiky, můžete si být jisti, že se vám to značně prodraží.

ornamentální betonový plot

Dá se to ovšem pochopit. Pohonné hmoty nejsou zadarmo, zvláště ne v dnešní době. O mzdě řidiči, amortizaci automobilu a dalších variabilních nákladech nemluvě. Jistě, i zde chtějí firmy vydělat, avšak nelze popřít, že s ujetými kilometry se jim náklady zvyšují. Rozměry pozemku, který chceme oplotit, také hrají roli, i když ne takovou, jak by se mohlo zdát. V ceníku většinou najdeme cenu za 1 metr. Stačí si pak jen spočítat, jak velký je obvod našeho pozemku. Je však potřeba poznamenat, že i zde se vyplatí dát spíše na kvalitu, než na cenu. Jedná se totiž o investici, která se rozhodně vyplatí, a kterou není v žádném případě dobré podceňovat. V opačném případě si totiž můžeme zloděje pozvat rovnou domů – a to nikdo z nás nechce.