K čemu je potřeba grafik?

Na světě je mnoho povolání, je jich až tolik, že se to nedá spočítat. Lepší slovo jsou pozice, na světě je tedy mnoho pozic. Třeba v rámci jednoho povolání může být více pozic, záleží, jak to vezmeme, co myslíme slovem pozice. Tak či tak víme, že každá pozice a každé zaměstnání má svůj název a nějak se jmenuje právě proto, abyste si mohli pak do životopisu napsat, co vlastně jste nebo aby vaše děti věděly, co mají říct ve škole, když se jich učitel zeptá, co dělají rodiče. Je to poněkud blbá otázka obzvlášť pro děti, které mají rodiče ze střední vrstvy, je to poněkud stresující na tuto otázku odpovědět, přitom později děti zjistí, že je to vlastně úplně jedno, jak pracují jejich rodiče.

grafika

I kdyby to bylo kdo ví jak nevhodné povolání, neubírá to na kvalitě žáka a už vůbec ne člověka, který to povolání dělá. Je jich na světě opravdu mnoho a jsou tu horší lidé, například ti, kteří si vydělávají špinavé peníze, což je ještě horší, ale taky je to nějakým způsobem práce. Nikdo nemůže soudit ostatní práce, protože každá práce vydělává peníze a peníze jsou potřeba, to je jediný důvod, proč lidé pracují a proč třeba někteří dělají tu práci, kterou dělají. Někteří dělají práci, která je nebaví, ale dělají to jen pro peníze, aby měli co jíst a nosit na sobě a také aby měly jejich děti co jíst a nosit na sobě.

grafika

Je to jednoduché a je to koloběh života, pak toto samé budou řešit zase jejich děti. Jedno z povolání je například grafik. Ten pracuje v grafickém studiu Olomouc. Co tam ale dělá? Jak je jeho práce využita? Grafik, jak už jde z názvu poznat, se stará o grafickou úpravu různých věcí. Pracuje pro různé firmy a tvoří jim stránky, loga a podobně, zkrátka stará se o to, aby vše vypadalo dobře. Nemusí se přímo starat o programování webů, o to se stará zase někdo jiný, ale navrhuje ve svém studiu různé návrhy, hlavně ty loga a různé obrázky na webové stránky, ale rozhodně nejen na toto, ale i třeba do různých videí a prezentací.