Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Nevšední dárek

Blíží se Vánoce a mnoho z nás začne přemýšlet, čím udělat svému partnerovi radost. Máme pro vás tip, čím obdarovat vašeho muže.

Řada mužů napříč každým věkem hraje rádo počítačové hry. Strategie, válečné i střílečky je často přenesou do jiné reality, kterou nechtějí zažít na vlastní kůži, ale pak jsou tu i hráči fantasy her, kteří by chtěli tento svět zažít a kteří si na tyto hry někdy i hrají v reálu. Kdo by neznal Comic-Cony, festivaly, kde se sházejí fanoušci fantazy her, knih, filmů, seriálů a kam skutečný fanoušek přijde v kostýmu své oblíbené postavy. A tady máte prostor milé dámy, jak vašemu miláčkovi udělat radost.

Mnohá postava z fantazy světa vlastní nějakou zbraň. Rozhodně to není žádná z moderních zbraní jako je samopal či kulomet, ale jsou to ručně kované meče nebo nože, které jsou charakteristické pro tu kterou postavu.

meč

Darovat muži např. keltský nůž, který bude vyrobený přímo pro něj, je tak originální dárek, že úspěch bude zaručený. Ručně kované meče nebo nože jsou ale krásným dárkem i pro starší muže, který je může použít jako nevšední dekoraci na svou chalupu nebo chatu. Nemusí vždy nad dveřmi viset parohy šestnácteráka. Máte v práci šéfa, který bude mít kulaté jubileum a vy nevíte co mu jako jeho pracovníci koupit za dar? I tady je ručně kovaný meč nebo nůž vhodný dárek. Šéf bude vědět, že jeho zaměstnancům na něm záleží a že si řádně lámali hlavu, jak mu udělat radost.

meč

Nejeden z nás se koukal na Vánočních trzích nebo při prázdninové návštěvě hradu na práci kováře. Viděli jste, jak přímo před vašima očima vzniká poctivá ruční práce, jak každý dobře mířený úder kladivem na nažhavený kov ležící na kovadlině vytváří tvar a ornamenty. A nenapadlo vás, že byste si kovaným výrobkem mohli ozdobit váš domov? Tak teď to můžete napravit a vybrat si vskutku originální dekoraci.