Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Lidé stoupají po schodech

http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provozu-na-pozemnich-komunikacich/cast-1-hlava-2-dil-3-oddil-3-paragraf-45 Roman“,serif\’>Snad jedině s výjimkou těch, kteří vlastní jenom přízemní nemovitost, není nikoho, kdo by neměl a neznal ve svém domě nebo někde jinde pojem schody. Každý z nás už po nich někdy kráčel vzhůru nebo pro změnu sestupoval, a každý tedy ví, co to obnáší. A každý také ví, že nejsou všude tytéž schody. Že jsou schodiště tu delší a tu kratší, tu rovná a tu různě zatočená, tu pozvolnější a tu příkřejší, někdy s vyššími a jindy nižšími stupni. A je samozřejmé, že jsou takové schody rovněž vyráběny z různých materiálů, tudíž různě vypadají a do určité míry se po nich i různě pohodlně chodí.

schody točité

Taková různorodost je pochopitelně na místě. Schody je třeba mít v různých objektech, a samozřejmě nejen v nich, ale i na různých jiných místech, kde panují různé vlivy prostředí a kde je třeba také různá frekvence chodců, a podceňovat samozřejmě nesmíme ani otázky estetiky a vkusu, a tak je záhodno, aby měli ti, kdo si je pořizují, na výběr.

Každý, kdo dosud u sebe žádné schody nemá, si tedy může skutečně vybírat. A i ten, kdo už má svůj objekt schodištěm vybavený, přece může zatoužit po změně, a pak se hodí, že si může vybírat.

A tak si někdo vybere schody kamenné, někdo vsadí na beton, někdo na dřevo, a někomu se pro jeho účely hodí nejlépe třeba ocelové točité schodiště. A každý může mít a taky by měl mít právě to, co chce.

točité schody

A komu se nejlépe hodí právě ony před chvílí zmíněné schody kovové? Vesměs tomu, kdo potřebuje venkovní, ale klidně i vnitřní schodiště, které je současně bezpečné i plně funkční. Protože taková točitá varianta zabírá minimum místa, a pokud je nerezová, vydrží klidně i celou věčnost. A přitom nejde o žádnou drahou záležitost.

Točité kovové schody tedy najdeme třeba v různých průmyslových provozech a továrních halách, ale samo sebou nejen tam. A kdo je má, ten si může kdykoliv bez problémů vystoupat nebo sestoupat tam, kam je právě třeba.

Category Nezařazené