Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Jak stěhovací firmě usnadnit práci

style=“margin:0cm 0cm 8pt“>Když si objednáte stěhovací služby jakéhokoli rozsahu, budete očekávat, že firma dostojí svým závazkům, a bude na ni spolehnutí. V této branži poměrně silná konkurence tlačí jednotlivá firemní seskupení ke zvyšování kvality služeb a k následnému udržení jejich standardní úrovně, což pro zákazníka znamená značnou výhodu, např. ve srovnání s dobou socialismu, kdy jste si stěhováky museli spíše nadbíhat, než aby to bylo obráceně.

horský hotel Ještěd

Stěhováci však také vyžadují vaši spolupráci a vám to doporučujeme i z toho důvodu, že čím zodpovědněji přistoupíte i vy ke stěhování, tím lepší výsledek to bude. Na co byste se měli především zaměřit?

Na včasnou objednávku a dodržení termínu – že existují různé služby „last minute“, např. ubytování nebo cestovních zájezdů, dobře víme, ale toto neplatí pro stěhovací služby. Nespoléhejte se na to, že vaše objednávka, kterou uskutečníte pouze tři dny předem, že bude úspěšná, a ještě navíc levnější, stěhovací firmy mají plán zakázek rozepsaný až na čtyři či dokonce šest týdnů dopředu. Jakmile termín stěhování objednáte, stane se pro firmu závazný a není dobrý nápad jej měnit tak často, jako ponožky, samozřejmě se může stát, že ze závažných důvodů termín musíte posunout, ale ty důvody by měly být opravdu závažné.

krabice na stěhování

Organizační záležitosticena stěhování v Liberci se odvíjí od náročnosti celé akce a vy byste měli počítat s tím, že čím více času věnujete přípravě, tím bude levnější. Můžete si vybrat stěhování na klíč, nebo jen dílčí přesun některých věcí, ale vždy dbejte o přesné organizační schéma. Kromě termínu musíte dát stěhovací firmě najevo, zda poptáváte balicí materiál, zda potřebujete rozebrat nábytek, odmontovat kuchyňskou linku nebo po přestěhování zapojit spotřebiče a nainstalovat svítidla, garnýže a další bytové vybavení. Stěhováci také potřebují mít od vás zajištěné parkovací místo, což ve větších městech může vyžadovat návštěvu odboru dopravy příslušného magistrátu.

Category Nezařazené