Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Jaké společenské šaty zvolit na formální události?

Velmi záleží na tom, o jaký druh události jde. Někdy se můžete orientovat podle pozvánky, kterou na danou akci dostanete. Na pozvánce se spíše dočtete, co si má obléci muž, ale vy už budete vědět, jak se k němu vhodně sladit. Napoví vám to i v případě, že na ples vyrážíte bez partnera, třeba jen za doprovodu kamarádek.

Pokud je na pozvánce uvedeno black tie, jedná se pravděpodobně i velmi formální a společenskou událost. Pánové by si v tomto případě měli vzít smoking doplněný bílou košilí a motýlkem. Ženy zase dlouhé večerní šaty, nejlépe v tmavých barvách, jako je černá, tmavě modrá a podobně. V tomto případě opravdu dbejte na to, aby byl váš outfit co nejvíce formální a slavnostní.

šaty

Uvedení white tie, požaduje po pánech, aby si oblekli frak. Opět se jedná o velmi formální oblečení, a dle toho k tomu přistupujte. Ženy si obléknou opět dlouhé šaty, ale tentokrát již nemusí být v tmavých barvách, ale volba barvy je v podstatě libovolná. Šaty mohou být opravdu velmi honosné.

Pokud uvidíte na pozvánce bussines formal, je to pro pány signál, aby si oblékli tmavý oblek a doplnili ho kravatou. Žena už má větší variaci možností, může si obléknout šaty, tentokrát nemusí být dlouhé až na zem, sukni ale i třeba kalhotový kostýmek. Jedná se stále o formální oblečení, ale již ne tak moc, jako v předchozích dvou variantách.

formální šaty

S těmito třemi dress cody máte největší šanci se v rámci pozvánek setkat. Pokud dress code na pozvánce chybí, řiďte se jednoduše svým rozumem a snažte se nepřijít nevhodně oblečení. Pamatujte, že za trapas se považuje, pokud přijdete oblečení pod úroveň určité akce, ale stejně tak i, pokud jste až moc slavnostně oblečení. Jak by se na vás asi tvářili na vesnickém plese, kdybyste dorazili v bohaté róbě s vlečkou a váš partner ve fraku?

A kde takové oblečení vůbec shánět? Navštivte prodejny specializující se na prodej společenských šatů, a pokud si nechcete šaty vyloženě kupovat, máte možnost vybral si své šaty v půjčovně společenských šatů.