Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Divadlo a kino

Moji rodiče se vždycky velmi divili, že mě jako malé dítě hodně baví kultura. Ráda jsem se dívala v televizi, když tam dávali třeba nějaké orchestry anebo něco podobného. Taky jsem měla velmi ráda kina. Protože v kině jsem poprvé už byla ve školce. Sice jsme tam nešli se školkou, ale vzala mě tam moje teta. Moje hodná teta totiž pracovala v kině jako šatnářka a řekla si, že když dostala volné lístky na dětské představení v kině, že mi je dá. Takže jsem šla do kina na dětskou pohádku s mojí maminkou. A musím říct, že mě kino zaujalo opravdu na první pohled. Ale je jasné, že každé dítě bude mít rádo pohádky na velké obrazovce, jako je právě v kině.

Popcorn v kině je jasná volba.

Nicméně ale řekla jsem si, že bych se tomu mohla věnovat dále. To už mě ale bylo asi deset let. A v kině jsem byla snad desetkrát za rok. A opravdu se mi to o moc líbilo. A miminka si asi řekla, že budu asi hodně kulturně založená. A taky že ano. A nyní jsem dospělá a vystudovala jsem dramatickou školu. Baví mě se předvádět, takže pracuji v divadle, ale ne jako herec, ale jako šatnářka a někdy dělám v divadle taky kulisy. Opravdu zajímavá a kreativní práce!  a moc mě to baví. A vůbec si nedokážu představit život, že bych nemohla chodit velmi často za kulturou anebo nemohla dělat to, co mě baví. A mně právě baví dělat něco v divadle anebo v kině.

Divadla zbožňuji.

Práci mám v obou místech a musím říct, že je to někdy docela náročné. Někdy jsou herci tak nároční, že mi z toho málem praskne hlava. A vy taky máte rádi kulturu? Nebo sledujete filmy a různá představení pouze z televize? Vím, že doma z pohovky je sledován pohodlné, ale zase nezažijete ten krásný pocit z divadla anebo z kina, ta atmosféra je většinou nezapomenutelná a nejde napodobit. A jaké kulturní akci vy dáváte největší přednost? Co třeba divadlo? Nebo vás kultura nechává chladnými?