Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Renovace nábytku s návodem na YouTube

Některý nábytek je natolik vhodný k renovaci, že je opravdu škoda se jej zbavit jen proto, že je trochu zašlý a omšelý. Stačí trocha fantazie a můžete z každého kousku vytvořit skutečně zajímavý unikát, který doma nikdo nemá. Podobný pocit můžete mít i tehdy, podaří-li se vám mít na sobě trochu pozměněné oblečení díky vlastnímu šicímu stroji a s nábytkem lze docílit podobných výsledků.

kanál YouTube

Tapetování

Jednou z možností, jak renovovat nábytek, např. kuchyňskou linku nebo pracovnu, je samolepicí fólie. Ty bývají vyrobené v obrovském spektru barev a vzorů a dokážete s nimi opravdu úžasné věci. Důležité je ovšem znát správný postup a mít v ruce ten grif, jak na to. A s tím by vám mohlo vypomáhat video z YouTube, stažené video downloaderem.

jutová tkanina

Můžete se na něm dozvědět, jak např. tapetu měřit a stříhat v zrcadlovém zobrazení, odkud začít s pokládkou, jak vyhlazovat povrch, aby se vám na něm netvořily vzduchové bubliny, a jak také povrch důkladně vyčistit a zbavit i velmi drobných nečistot, protože každá z nich je pod tapetou vidět. Z videa se také můžete dozvědět, jaké barvy se k sobě hodí, a jak je navzájem kombinovat. Někdy je to skutečně hra a docela kumšt, a některá videa vás mohou důkladně inspirovat.

jutová dekorace

Obklady jutovou tkaninou

Některé skříně, komody či stolky lze potáhnout jutou, je to velmi vděčná tkanina s dlouhou životností a výhodou je, že zakryje i drobné nerovnosti povrchu a lze ji využít i na drsnější a poškrábané dekory. K jutě se výborně hodí světlé dřevo a bílá barva, např. malby stěn nebo bytových doplňků. Z juty pak můžete vyrobit i prostírání na kuchyňský stůl a vaši snahu tak doplnit o další krásné výtvarné kousky.

Možná, že se vám tato práce zalíbí natolik, že ji budete chtít ukázat i vašim přátelům, a klidně se může stát, že je inspirujete k podobnému snažení, ostatně takto se právě mezi lidmi šíří dobré nápady, které bývají velmi „nakažlivé“.