Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Proč chodit do divadla?

Jste člověk, který nechodí do divadla, ale máte kolem sebe pár lidí, kteří chodí pravidelně a nechápete, proč to dělají? Třeba vám i řekli, že máte jít s nimi, ale vás nikdo do divadla nedostane? Je to v pořádku. Každý člověk má jiné potřeby a každého baví něco jiného. Raději sedíte doma a kouknete se na film či seriál nebo raději zkrátka děláte něco jiného. I to je normální. A víte proč? Protože děláte něco, co chcete dělat. Horší by to bylo, kdybyste se do něčeho nutili. A proto pokud zaboha nechcete do divadla, nenuťte se. My jsme tu ale dnes od toho, abychom vám řekli, proč se do divadla chodí a proč je jednou za čas dobré do divadla zajít.

vstupenka

Nebojte se, nebudeme vás přesvědčovat ani vám nebudeme dávat přednášky, že byste do divadla chodit měli a jinak budete nevzdělaní neandrtálci. Toto dělat nebudeme. Normálně vám v klidu vysvětlíme, proč tam vlastně lidé chodí a v čem je to fajn. A vy už si sami vyberete, jestli divadlo díky nám navštívíte nebo ne. To už je čistě na vás a na tom, jak tento článek pojmete. Třeba vás k tomu fakt dokopeme! To je ve hvězdách.

balet

Začneme asi tím, že divadlo už existuje prakticky i fakticky dlouho. Bylo tady mnohem dřív než kino a lidé se divadlem bavili opravdu x let před námi. Nebudeme zde házet nesmyslná čísla, například kdy bylo divadlo vymyšleno a tak, protože to ani nelze takto spočítat. Zkrátka už za dob hradů a zámků měli panovníci ve svém sídle nějakého šaška, který se staral o to, aby je zabavil. Moc dobře ale víme, že takové komedie a tragédie se hrály už dávno a dávno před tím, tedy divadlo naše životy obklopuje dlouho. I dnes obklopuje životy mnoha lidí. Je to kulturní zážitek, který doma u televize neprožijeme. Vidět herce naživo hrát, navíc pokud si najdete hru se známými herci, máte vyhráno, je opravdu jiný zážitek, než je vidět v televizi. Navíc spojit to například s rande není od věci, protože je to něco jiného než jít s drahou polovičkou do mekáče na jídlo. Vlastně tam můžete, ale až po divadle.