Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Pár tipů pro stěhování bez úrazu a bez stresových situací


U stěhování bytů v Praze většího objemu břemen je ze všeho nejdůležitější organizace a příprava. Samotný přesun věcí pak již probíhá v režii stěhovací firmy, a pokud se nevyskytnou neočekávané komplikace, půjde o bezproblémovou a rychlou akci. Mohly by se vám hodit některé následující tipy, jak si počínat a jak se vyvarovat zbytečných komplikací:

krabice na stěhování

Krabice a balicí materiál – v první řadě byste měli začít t objednávkou termínu stěhování u stěhovací firmy. Pro obě strany pak bude termín závazný, a proto byste jej měli mít dobře rozmyšlený. Zároveň je možné poptávat u stěhováků kartonové krabice, které vám mohou zapůjčit nebo prodat. Některé stěhovací firmy vám poskytnou i balicí materiál, nejčastěji bublinkovou a stretch fólii, které jsou univerzální, a zabalíte do nich v podstatě všechno, od porcelánu a skla až po nábytek a spotřebiče.

kartonová krabice

Parkování a další administrativní záležitosti – může se vám stát, že zapomenete zajistit pro stěhovací vůz parkovací místa, jak pro bod A, odkud se stěhujete, tak i pro bod B – místo, kam se stěhujete. Ve městech či obcích, kde se za parkování platí, bude zřejmě nutné s minimálně měsíčním předstihem požádat o výjimku úředníky na odboru dopravy. Se žádostí o parkovací místo můžete spojit i zařizování nových dokladů, jako je občanský průkaz, řidičák a techničák od auta, budete dále potřebovat zajistit dodavatele energií pro vaše bydlení, nájemní smlouvu a nahlásit změnu adresy trvalého pobytu na různé instituce.

Papírový blok – organizaci stěhování a veškerých s tím spojených operací byste si mohli zapisovat do záznamového bloku. Nespoléhejte raději na mobilní telefon, je to přece jen elektronika, může se porouchat a také mohou kamsi uniknout vaše citlivá osobní data. Mnohem prozíravější je mít k ruce docela obyčejný papírový záznamník, např. formátu A5, který snadno strčíte do kapsy nebo do kabelky, a odkud se vám žádné záznamy „nevypaří“.