Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Nevoliči a voliči

Právo volit nemají všechny země na světě, ale pouze ty takzvané demokratické. Demokracie je forma vlády, kdy si lid volí lidi, kteří budou ve vládě. Prakticky všechno by mělo být čistě demokratické a lidé by si měli volit všechno a měli by mít hlas nad vším, na co si člověk jen vzpomene. Jenže všichni víme, že takový ideální stát neexistuje a že je vše nějakým způsobem ovlivněno, i ty volby. Pořád je to ale lepší než v některých zemích, kde není právo volit, nebo jsou volby zkrátka cenzurované a zmanipulované, nebo ještě hůře – volby, kde je jen jedna možnost. To je naprosto neuctivý krok vládce a je to šíleně nelidské.

politika

Volby jsou od slova volit, má tam člověk možnost volby a může si přeci zvolit to, co sám pokládá za správné a co sám chce. Pak volby nemají žádný smysl, pokud člověk může zvolit jen jednoho člověka či stranu. Nemá prakticky možnost volby a nesplňuje to tak hlavní podmínky voleb. Proto takové volby jsou naprosto nemorální a směšné, bohužel se stále po světě dějí, a to je ještě smutnější, že v dnešní době k něčemu takovému dochází. A ono bohužel dochází.

volba

Některé státy ale mají to štěstí, že v nich mohou obyčejní občané svobodně volit a alespoň svůj hlas hodit do urny, kde se pak následně hlasy přepočítají a zvítězí ten, kdo mí největší počet hlasů. Tak je to i v našem státě, ale nebylo tomu tak po celou dobu existence našeho státu. Bohužel kdysi za dob komunismu nebylo tak úplně možnosti volby. Vlastně vůbec. Naštěstí jsou tyto doby pryč, i přesto se však ale lidé dělí na nevoliče a voliče. Lidé by si ale měli vážit toho, že mohou volit a rozhodovat tak o své budoucnosti. Proto by mělo být větší počet voličů.

Ne všichni lidé, kteří nevolí, jsou ale nutně špatní. Někteří tomu třeba nerozumí, což je ale v dnešní době nepochopitelné, protože na internetu je toho plno a volby nejsou o tom, kdo čemu rozumí ale o tom, jaký máme každý svůj názor. Nutně ale všichni voliči nemusí být dobří – jsou tu i lidé, kteří volili komunisty, když ještě mohli za dob demokracie do vlády. Naštěstí už ale nemohou.