Když jsou lidé líní

Vynálezy jsou super, protože nám hodně usnadní práci. Za celou tu dobu, co je lidstvo na světě jich vzniklo už mnoho, a jsme za to všichni moc rádi, protože bez nich bychom ztráceli na blbostech tolik času. Na druhou stranu to není zas tak fajn, protože si všichni zvykají a pak prakticky neumí nic, protože už jsou zvyklí na to, že všechno udělají roboti za nás. Co by se ale stalo, kdyby se všichni roboti na světě porouchali a my bychom museli dělat všechno sami? Samozřejmě nad tímto nechceme nikdo ani přemýšlet a nechceme, aby se to stalo ani ve snu, protože by to byl náš konec a my bychom museli všechno dělat, na to ale nejsme zvyklí.

tráva

To je jasné. Mimo to už je prostě normální, že některé věci neděláme https://www.evropa2.cz/shows/my-nedelame-chyby-79125 ručně sami, protože zaberou hodně času a práce, což my nemáme. Lidé musí chodit do práce, aby si vydělali peníze, a není čas na to pracovat doma, jako tomu bylo kdysi. Kdysi byla žena doma, což svědčí o tom, že se to s prací skloubit nedá a jednoduše je to už normální, že to za nás všechno dělají roboti. Představte si ale, že kdysi všechno prali v ruce, nádobí se také mylo v ruce, zametalo se místo vysávání, navíc se také sekala tráva rukou, konkrétně kosou a spíše se kosila, než sekala. Žádná sekačka.

tráva

To by někteří lidé nyní nedali, kdyby museli své pozemky sekat ručně kosou. To by nešlo, protože někdo má opravdu velká pole a pozemky, které by trvalo takto pokosit opravdu několik dní a muselo by to dělat více lidí najednou, na to ale opět není čas a takhle by to v dnešní době opravdu nešlo. Dnes existují sekačky, dokonce i sekačky na pohon, které ani nemusíte tlačit, a posekají to za vás, vy ji jen držíte a navigujete. Někteří si objednají sečení trávy Ostrava, tedy někoho, kdo jim to poseká za ně a mají hotovo. Kdybychom vše museli dělat jako dřív, asi bychom se zbláznili. Ale také bychom možná nebyli tolik líní.