Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Když jsou lidé líní

Vynálezy jsou super, protože nám hodně usnadní práci. Za celou tu dobu, co je lidstvo na světě jich vzniklo už mnoho, a jsme za to všichni moc rádi, protože bez nich bychom ztráceli na blbostech tolik času. Na druhou stranu to není zas tak fajn, protože si všichni zvykají a pak prakticky neumí nic, protože už jsou zvyklí na to, že všechno udělají roboti za nás. Co by se ale stalo, kdyby se všichni roboti na světě porouchali a my bychom museli dělat všechno sami? Samozřejmě nad tímto nechceme nikdo ani přemýšlet a nechceme, aby se to stalo ani ve snu, protože by to byl náš konec a my bychom museli všechno dělat, na to ale nejsme zvyklí.

tráva

To je jasné. Mimo to už je prostě normální, že některé věci neděláme https://www.evropa2.cz/shows/my-nedelame-chyby-79125 ručně sami, protože zaberou hodně času a práce, což my nemáme. Lidé musí chodit do práce, aby si vydělali peníze, a není čas na to pracovat doma, jako tomu bylo kdysi. Kdysi byla žena doma, což svědčí o tom, že se to s prací skloubit nedá a jednoduše je to už normální, že to za nás všechno dělají roboti. Představte si ale, že kdysi všechno prali v ruce, nádobí se také mylo v ruce, zametalo se místo vysávání, navíc se také sekala tráva rukou, konkrétně kosou a spíše se kosila, než sekala. Žádná sekačka.

tráva

To by někteří lidé nyní nedali, kdyby museli své pozemky sekat ručně kosou. To by nešlo, protože někdo má opravdu velká pole a pozemky, které by trvalo takto pokosit opravdu několik dní a muselo by to dělat více lidí najednou, na to ale opět není čas a takhle by to v dnešní době opravdu nešlo. Dnes existují sekačky, dokonce i sekačky na pohon, které ani nemusíte tlačit, a posekají to za vás, vy ji jen držíte a navigujete. Někteří si objednají sečení trávy Ostrava, tedy někoho, kdo jim to poseká za ně a mají hotovo. Kdybychom vše museli dělat jako dřív, asi bychom se zbláznili. Ale také bychom možná nebyli tolik líní.