Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Bazén – výhody, nevýhody, základní péče

Mít bazén na zahradě je přes léto veliká výhoda. Kdykoliv si do něj vlezete, osvěžíte se, máte soukromí a strávíte v něm tolik času, co si jen zamanete. Je to také skvělý prostředek k budování sociálních vztahů. Říkáte si co tím myslím? Pozvěte si svoje kamarády spolužáky či rodinu na bazénovou party. Zajisté si užijete mnoho legrace a vytvoříte jedinečné a vzácné společné vzpomínky.

Další výhoda vlastnictví soukromého bazénu je, že ho nemusíte využívat pouze na letní koupačky. Otužování je v poslední době veliký trend. Navštivte bazén na jaře či na podzim, zkrátka mimo koupací sezonu a posilte svou imunitu. Otužování působí blahodárně na lidské zdraví.

bazénová party

Každá věc má rub i líc – klady a zápory. Výhody vlastnictví bazénu jsme si již výše nastínily, jaké jsou však ty nevýhody? Jestliže se chcete koupat v bazénu bez nečistot a v průzračné vodě, tak bazén vyžaduje pravidelnou péči. Tou také napomůžete k prodloužení životnosti.

To, že se bazén před sezonou musí odzimovat a po létě zase zazimovat tu teď řešit nebudeme. Zaměřme se na péči při hlavní koupací sezoně. Jednak bychom měli se měli zaměřit na prevence před znečistění. Nekoupejte se špinaví, před vstupem do bazénu si opláchněte nohy od písku a nečistot. Tím si minimalizujete množství špíny ve vodě. Nezapomínejte na kvalitní filtraci vody a pravidelné čištění dna například vysáváním.

bazénový plovak

Start bychom se měli také o vodu, abychom se nám tam nemnožili mikroorganismy, voda nijak nezapáchala…zkrátka abychom se do ní nebáli jít. Tomuto kroku se říká dezinfekce vody. Nejjednodušší způsob je to pomocí tzv. hříbku. Jedná se o bazénový plovák, který postupně dávkuje chlor do bazénu Chlorito. Dávkování je jednoduché po každém koupání, poslední, kdo vyleze vloží do bazénu plovák a před dalším koupáním se hříbek zase vyndá. Tablety jsou uzpůsobeny k postupnému uvolňování a rozpouštění.