Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Velkou úsporu přinesou kvalitní žárovky

V tomto pochmurném čase si člověk začne běžně všímat věcí, které mu během letních měsíců unikaly. Například, že se stmívá již poměrně brzy a tak při návratu domů ze zaměstnání je již skoro tma. Pokud vlastníme rodinný domek, tak najednou si uvědomíme, že nám tu vlastně chybí pořádné osvětlení. Najít klíče od vchodu a vůbec se trefit do klíčové dírky je v podstatě občas výkon hodný potlesku. Tak s tím se rozhodně musí něco udělat. Díky rychlému vývoji techniky kolem nás to zase nebude takový problém. Je tak velký výběr v oblasti LED zdrojů, konstrukci akumulátorů, úsporných svítidel a různých solárních článků, že se rozhodně dá vše hravě napravit a to ještě celkem úsporně.
závěsný osvětlení a dekorace

Osvětlení kolem domu

Dobře osvětlené vstupy, cesty a schody nám poskytnou nejen bezpečnou cestu až do samého domova, ale také dodávají příjemný pocit bezpečí. Přece jenom tma mnohé schová a my si nejsme pak tolik jistí. Vzhledem k možnostem si můžeme dovolit skutečně dostatek denního světla i v noční době, úsporné LED žárovky se dají zakoupit v různém provedení a tak jsou vhodné snad do všech svítidel. Jen musíme vybrat správnou patici a označení, pak si také rozmyslet jaké světlo kam budeme potřebovat. Každá žárovka pak může vyzařovat jiné světlo.
tři světla
Pro osvětlení chodníků a schodů
se spíše budou hodit studenější barvy. Budou totiž skvěle zdůrazňovat obrysy překážek a dalších nerovností, to ale přinese jistotu našeho pohybu. Pokud máme na zahrádce nebo před domem umístěny nějaké umělecké dekorace nebo nějaké naše vytvořené prvky, tak ty se vůbec nemusíme bát také nasvítit, ale v tomto případu je lepší teplejší světlo.
závěsný osvětlení

Správný plán

I osvětlení by se mělo správně naplánovat, aby bylo po všech stránkách efektivní. Například úzká cesta bude vyžadovat nižší polohu samotného světla. Vhodná pak budou nízká stojanová svítidla, která vrhají světlo shora dolů. Velmi praktické jsou pro zahradní cesty. Naopak reflektory, které jsou zabudované až u země, budou mít opačný účinek. Mohou svítit do strany, to by nám nevadilo, protože bychom viděli před sebe, alespoň na malý úsek, ale některé oslňují směrem nahoru a to je již nepraktické. Naštěstí je na našem trhu skutečně dostatečný výběr a můžeme si nechat poradit nejvhodnější úsporné a efektivní zdroje.

Category Nezařazené