Proč by člověk ztrácel čas?

Podnikat dnes může v zásadě každý. Stačí, když si rozmyslí, co má být oborem jeho činnosti, a když si pro tento účel založí vhodný typ firmy. Jímž může být třeba společnost s ručením omezeným.

Jenže ono to zakládání vlastní firmy není zase až tak prosté, jak by se mohl kdekdo domnívat. Nestačí mít jenom nějakou tu nemovitost, nad její vchod umístit vývěsní štít, že zde sídlí firma ta a ta nabízející to a to, a tím to mít za vyřízené. Se vznikem jakékoliv firmy se totiž spojuje i nemalá porce byrokracie, trvá to nějaký čas, než se absolvuje vše předepsané, a čím méně tomu člověk rozumí, tím je to složitější. A protože si novou firmu pořizují logicky i ti, kdo doposud žádnou neměli a tudíž neví, jak na to, může být kolem toho fůra starostí.

moderní budova

Může, ale nemusí. Protože když na to přijde, stačí vlastně jenom projevit zájem a koupit si firmu už založenou. A člověk se tak může stát podnikatelem prakticky okamžitě po převodu podílu takové společnosti s ručením omezeným. I to je možné, protože už u nás máme i odborníky, kteří nabízejí eseróčka ready made Ostrava. Tedy hotové firmy, které už jenom čekají na to, až se jich pomyslně někdo ujme. Což se tu dá zvládnout i během jednoho jediného dne.

Zájemce si tu prostě vybere, zda chce být neplátce nebo plátce DPH, a rázem může začít podnikat v některém z mnoha nabízejících se oborů. A pokaždé je tu jistota, že zde ty kupující nečekají žádná nemilá překvapení, protože firmy, jež se tu prodávají, doposud nevyvíjely žádnou činnost a nemají tak své takzvané kostlivce ve skříni, tedy možná nemilá překvapení, jež by se mohla vynořit až později.

kufr peněz

Kdo si tu svoji firmu vybere, zaplatí v případě neplátce DPH patnáct tisíc a v případě plátce DPH sto tisíc. A za to si člověk kromě jiného ušetří i takové starosti, jako jsou nákup podílů ve společnosti, ověření podpisu na kupní smlouvě, příprava a podání žádosti o změnu údajů zapsaných do Obchodního rejstříku, navázání spolupráce s účetní kanceláří atd https://www.dubno.cz/index.php/zajemci-o-studium/34-obory-vzdelani/55-bezpecnostne-pravni-cinnost A co chtít víc?