Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Když shání podnikatel peníze

Pokud nějaký podnikatel pracuje a daří se mu to, vydělá si dost na to, aby jeho firma bezvadně fungovala a i on sám si přišel na své. Tak vypadá ideální stav věcí. Jenže ono se podobného ideálu nejednou nedaří dosáhnout a namísto toho vznikají tu větší a tu menší problémy. Někdy se nepodaří to nabízené prodat, někdy za to zákazníci nezaplatí dost nebo také vůbec nic, a někdy třeba selžou i dodavatelé a pak není z čeho vyrábět a co nabízet. Plus jsou tu problémy třeba i s odvody do státní kasy, s placením dalších povinných nebo žádoucích odvodů a podobně.

dvě mince

A když nastanou podobné potíže, ocitají se soukromí podnikatelé často na suchu. Nemá smysl, aby v podobném podnikání pokračovali, protože se tím neuživí, dokud se neprovedou žádoucí změny. A žádoucí změny se nejednou nemohou realizovat, protože na ně nejsou peníze. Úplný začarovaný kruh, ze kterého vede už jenom jediná cesta ven. A tou je sehnání dalších peněz třeba i za cenu vzetí si půjčky.

Jenže kdo půjčí podnikateli v tíživé nebo dokonce katastrofální situaci? Zdánlivě nikdo. Aspoň tedy žádná banka.

ruské peníze

Ale když se nad tím zamyslíme, řešení se přece jenom najít dá. I když se nesežene bankovní půjčka, dá se pořád ještě sehnat přinejmenším nebankovní hypotéka. A to proto, že se u této nikdo zase až tak moc nezajímá o žadatelovy kvality. Tady stačí klidně i jenom prokázání splacení půjčených peněz zárukou ve formě zástavy nemovitosti, a když bude mít žádající podnikatel i na splátky, není důvod mu tu nevyhovět. A právě to je to nejlepší, co si jenom mohou soukromníci v tíživé finanční situaci přát. Protože nemovitosti tito obvykle mají a dát je do pouhé zástavy není problém.

A pak? Pak už podnikatel dostane potřebnou sumu peněz a může je využít tak, aby si dal ve svém byznysu vše do pořádku. A mohl si tak zajistit skvělou nebo aspoň únosně zvládnutelnou budoucnost.