Chliv

Ti, kdo jsou dostatečně finančně zajištěni, jsou na tom v každém ohledu lépe než ti, jimž se peněz nedostává. A nezdá se, že by tomu mohlo být někdy jinak.

Chování ve společnosti

Hodně o nás vypovídá

Každý z nás má nějaké vystupování na veřejnosti. Situací, kdy se setkáváme s ostatními lidmi je opravdu spoustu, přičemž kontaktu s nimi se nevyhneme. Mělo bychom se proto zaměřit na to, jak se ve společnosti chovat. Něco jiného je, když jsem s kamarády venku a když jdeme na pracovní pohovor. Ve druhém případě totiž potřebujeme udělat dojem, přičemž na něj přihlíží i personalista, takže je zapotřebí zbytečně si jej nepokazit.

muž v obleku

Samozřejmě se dá do jisté míry natrénovat. Samozřejmě se nám to bude hodit i v dalších situacích, takže to není rozhodně k zahození. Kromě vystupování je zapotřebí zvolit také vhodné oblečení, protože na ples těžko půjdeme v montérkách a malířské čepici. Dobře vypadat a zároveň se chovat je klíčem k tomu, abychom udělali dobrý dojem. Samozřejmě nemá cenu se přetvařovat. Naučit se základy etikety není zas tak náročné a klidně si je můžeme pamatovat celý život.

Základy etikety

Jako první bychom si měli ujasnit, kdo je společenský významnější. Proč je to důležité? Tento člověk například podává ruku, přičemž když to budete vědět, tak se v takové i dalších situacích vyhnete nedorozumění. Obecně platí, že v významnější jsou ženy. Poté tu máme situaci různých dvojic. U lidí z firmy je výše samozřejmě nadřízený a v ostatních případech se to bere podle staršího člověka. Naopak jsou situace, kdy má muž před ženou přednost.

muž se ženou

Je to třeba v případě, kdy vchází do podchodu, protože právě muž je ten, který má ženu chránit za každé situace před případným nebezpečím. Chůze do schodů je trošku komplikovanější, protože nahoru jde žena jako první, ale opačným směrem tedy dolů je to naopak. Muž by měl stále pamatovat na to, aby byl slušně ustrojený, což znamená mít utaženou kravatu, zapnutý knoflíček pod krkem a tak dále. Stále platí, že je potřeba chovat se zdvořile, mluvit slušně a na úrovni.