Chcete se naučit nový koníček?

Koníčků a zálib je skutečně celá řada. Za koníček můžete označit cokoliv, co vás baví a rádi se tomu věnujete ve volném čase. Měl by vás určitým způsobem naplňovat. Koníčky jsou skvělý způsob pro vyplnění volného času. Slouží většinou jako odreagování od každodenních činností, práce a stresu, proto je velmi důležité, si je budovat. Tento aktivní odpočinek vám může sloužit jako prevence proti syndromu vyhoření nebo úzkosti.

Jak si ale vybrat ten pravý koníček? Ukážeme vám pár https://cs-cz.facebook.com/help/instagram/627963287377328/%3Fhelpref%3Dhc_fnav oblastí, v kterých se můžete zaměřit na rozvíjení svých zálib.

Rukodělné práce

Fascinují vás rukodělné práce, kde byste svýma vlastníma rukama vytvořili něco praktického, krásného a využitelného? Pusťte se do rukodělných prací! Na výběr máte spoustu oblastí. Takové koníčky rozvíjí vaši kreativitu, posilují jemnou motoriku a působí velmi odpočinkově pro vaši mysl. Můžete se pustit třeba do kreslení a malování, pastelkami, akvarely, úhlem…jak jen chcete. Pokud máte pocit, že kreslení nebude vaše silná stránka, zkuste třeba práci s keramikou, batikování látek, výrobu klobouků, šití nebo třeba pletení s proutím pedik.

košík

Sport

Ne nadarmo se doporučuje proti špatné náladě začít sportovat. Sport dokáže vyvolat chemickou reakci vašeho mozku, který začne produkovat serotonin, tedy takzvaný hormon štěstí. Po sportu se dostaví pocit euforie a radosti, i když se cítíte vyčerpaní. Že nic takového neznáte? Možná jste neobjevili ten pravý sport. Můžete vybírat opravdu ze stovek různých druhů. Cvičte doma, cvičte ve fitku, jděte si ven zaběhat či na procházku, podívejte se, jestli se ve vašem městě nepořádají skupinové lekce. Vyzkoušejte jich klidně desítky a uvidíte, že najdete ten pravý.

jóga

Knihy a seriály

Je tohle vaše nejoblíbenější forma volnočasových aktivit a odpočinku, ale máte výčitky, že vlastně neděláte nic pořádného? Pokud je tohle pro vás forma odpočinku, je to naprosto v pořádku. Ve volném čase bychom se měli věnovat tomu co nás baví. Takže pokud není pro vás nic lepšího, než si vzít do ruky knihu a číst si, nebo si zalézt k Netflixu a zkouknout seriál, směle v tom pokračujte.